OFERTA

ZDROWIE I SPRAWNOŚĆ

WIĘCEJ NIŻ FIZJOTERAPIA

Zapewniamy interdyscyplinarną terapię, skupioną na odnajdywaniu i rozwiązywaniu przyczyn problemów i dolegliwości. Korzystamy z wielu różnych metod, dobierając je odpowiednio do potrzeb i wymagań. Nieustannie powiększamy także swoją wiedzę poprzez liczne szkolenia, wykłady i współprace z innymi podmiotami leczniczymi w celu świadczenia usług medycznych na najwyższym poziomie jakości.

Diagnostyka

Podstawą naszej pracy jest dokładna, obiektywna i dopasowana do pacjenta diagnostyka, dzięki której poznajemy dokładny stan zdrowia pacjenta. Dzięki naszemu doświadczeniu, stażowi pracy i ciągłemu poszerzaniu wiedzy potrafimy podejść do pacjenta w sposób holistyczny. W obiektywności stawianych ocen wspiera nas także nowoczesna aparatura medyczna.

Zabiegi

Posiadamy szeroki wybór zabiegów pomagających w uśmierzeniu dolegliwości bólowych oraz przyspieszeniu rehabilitacji. Stosujemy je jako wsparcie terapii manualnej, rehabilitacji czy ćwiczeń. Dobieramy je indywidualnie do każdego pacjenta, odpowiednio regulując czas wizyt. Wykorzystujemy m.in. zabiegi Indiba, TheraBody, Gameready.

Terapia

Do każdego pacjenta podchodzimy w indywidualny sposób, analizując wszelkie objawy, zagrożenia i przyczyny dolegliwości. Stosujemy celowane techniki terapii manualnej, masażu, kinesiotapingu i inne – skupione na zniwelowanie przyczyn występowania bólu i schorzeń aparatu ruchu, rehabilitację po przebytych urazach oraz profilaktykę.

Trening medyczny

Odpowiednio stosowany ruch pozwala na poprawę stanu nie tylko aparatu ruchu, lecz także wszystkich układów ciała. Poprzez trening medyczny zapewniamy naszym pacjentom poprawę codziennego funkcjonowania, odpowiednią profilaktykę i bodziec do rozwoju. Uczymy, jak poprzez odpowiednie ćwiczenia zwiększyć swój komfort życia i pozbyć się bólu.

Zwalczanie bólu

Zapewniamy pomoc w niwelowaniu bólu w całym ciele. Diagnozujemy przyczyny problemów, przeprowadzamy odpowiednią terapię i płynnie reagujemy na wszelkie zmiany. Wspomagamy postępowanie poprzez zastosowanie nowoczesnych technik i osiągnięć medycyny.

Fizjoprofilaktyka

Poprzez odpowiednią ocenę i zastosowanie odpowiedniej aktywności ruchowej oraz terapii, możemy zapewnić poprawę samopoczucia, zdrowia i sprawności, a tym samym zapobiegać potencjalnym problemom wynikającym z codziennie popełnianych błędów lub specyfiki danego zawodu i stylu życia.

Powrót do sprawności

Każdy zabieg, operacja i hospitalizacja wymaga odpowiedniego postępowania, aby wrócić do pełnej sprawności i zapobiec dalszemu postępowaniu dolegliwości. Nasze doświadczenie pozwala nam na konsekwentną rehabilitację, usprawnienie unieruchomionych kończyn, naukę chodu, pionizację czy terapię blizn.

Przygotowanie do sportu

Podejmowanie aktywności fizycznej stanowi niezbędny element rozwoju fizycznego i zdrowia. Pomagamy sportowcom i amatorom w bezpiecznym, prawidłowym i korzystnym uprawianiu ulubionych dyscyplin, a także zabezpieczamy przed występowaniem kontuzji i wzmacniamy słabe strony.

Fizjoterapia ortopedyczna

Pomagamy w problemach ortopedycznych. Codziennie pracujemy z pacjentami po urazach, złamaniach czy różnorodnych operacjach i zabiegach. Pozwalamy szybko wrócić do sprawności, odzyskać zdolności ruchowe i swobodę codziennego funkcjonowania.

Fizjoterapia neurologiczna

Stosujemy techniki neuromobilizacyjne, dzięki czemu torujemy impulsy nerwowe dążąc do regeneracji struktur i tkanek, odzyskania możliwości ruchu i czucia w objętych schorzeniem częściach ciała.

Fizjoterapia uroginekologiczna

Prowadzimy specjalne postępowanie w stosunku do mięśni dna miednicy, zapewniając ich prawidłowe funkcjonowanie i regulując ich napięcie. Prowadzimy także szkolenia i prelekcje, skupione na profilaktyce i zdrowiu.

Ciąża i poród

Dbamy o mamy i zdrową ciąże. Przeciwdziałamy typowym problemom i bólom a także przygotowujemy do porodu i połogu. Prowadzimy grupowe zajęcia Szkoły Rodzenia.

Zdrowie niemowląt i dzieci

Pomagamy najmniejszym już od narodzin! Stosujemy nowoczesne metody pracy z niemowlętami i dziećmi, diagnozując i redukując różnorodne problemy. Dbamy o prawidłowy rozwój, postawę ciała i mobilizowanie maluszków do podejmowania kolejnych etapów życia.

Technologie

INDIBA® activ

Technologię firmy INDIBA wykorzystujemy w celu poprawy zdolności regeneracyjnych tkanek. Opiera się ona na połączeniu zdolności manualnych fizjoterapeuty z działaniem termicznym i odżywczym tkanek ciała.

System GameReady

Technologia zapewniająca działanie krioterapeutyczne wraz z uciskami pneumatycznymi. Znajduje swoje zastosowanie szczególnie w przypadku rehabilitacji pourazowej, sportowej oraz przy wsparciu regeneracji mięśni.

Therabody Recoveryair

Urządzenie poprzez napływ powietrza generuje rytmiczne uciski służące do masażu i drenażu limfatycznego kończyn dolnych.

Stosowane metody dostosowujemy indywidualnie do stanu zdrowia i potrzeb pacjenta.

W celu dobrania odpowiedniej terapii i zaplanowana procesu rehabilitacji prosimy o kontakt.